İçeriğe geç

Bir İletişim Listesinin Dış Yüzü

ListEM; ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümünün herhangi bir programını tamamlamış olanların oluşturduğu bir iletişim, paylaşım ve işbirliği ortamıdır. 1998 yılı Mayıs ayında kurulduğundan bu yana 100.000’den fazla iletiyi 1500 dolayındaki üyesiyle paylaşmıştır.

ListEM; ana grupla sınırlı kalmamış, yan grupların gelişmesini desteklemiştir. Sanal ortamla sınırlı kalmamış; yerel buluşmaların ve mezunlar günü buluşmalarının tetikleyicisi olmuştur. Yazışmalarla sınırlı kalmamış; TecrübEM ve SeyahatnamEM adlı iki kitabın yayınlanmasını sağlamıştır. Bölümle sınırlı kalmamış; ODTÜ Ormanının geliştirilmesi için somut destekler sağlamıştır. Mezunların kendi aralarındaki iletişimle sınırlı kalmamış; öğrencilerle iletişimi geliştirmenin çok çeşitli yollarını kullanmıştır.

ListEM+ da yukarıdakilerin tümünü destekleyeceği gibi ListEM üye potansiyelinin kendi aralarında ve toplumla daha esnek bir yapıda kuracakları iletişimi de destekleyecektir. Bu yolla Endüstri Mühendisliği alanındaki birikimlerin gereksinim duyan herkesle ve her kesimle paylaşılması olanakları geliştirilecektir.

ListEM+; üyelerinin, birikimlerini paylaşmak üzere geliştirdikleri bireysel araçların yaygınlaştırılmasını da destekleyecektir.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın